Wipper van de Maand September: Basisschool De Driehoek

“U heeft het niet allemaal alleen gedaan, want dat was veel te veel werk!”

De directeur van Basisschool De Driehoek, Aster Stevens wil het liefst een groene speelplaats. Alleen moet er met van alles rekening gehouden worden als het gaat om een veilige speelplek voor haar leerlingen en die van de school waar ze het plein mee deelt. Ze besloot klein te beginnen en wipte een strook tegels onder de ramen van de klaslokalen. Dit deed ze samen met de leerlingen van groep drie en acht. Meer dan 100 tegels maakten plaats voor plantjes en zo werden ze Wipper van de Maand september.

Hoe hebben jullie het aangepakt? Hadden jullie een strakke rolverdeling?

Vince (11): “De groep-achters hebben de tegels en het zand eruit gehaald en de groep-drieërs hebben aarde en planten er in gedaan.”
Mehwish (11): “Dat zand hebben we toen weer in de zandbak gelegd. Die werd weer lekker vol zo.”
Silven (6): “Ik heb plantjes erin gedaan.”
Tess (6): “Ja, wij moesten kuiltjes graven en daar gingen plantjes in.”

Houden jullie een beetje van tuinieren? Hebben jullie groene vingers?

Ryan (6): “Ik heb bruine vingers!”
Tess (6): “Ik heb gekke vingers! Maar ze zijn niet groen.”
Vince (11): “Wij hebben thuis een soort bos als tuin. Daar staat van alles in. Het is niet eens zo’n hele grote tuin maar we proberen het wel zo groen mogelijk te maken.”
Lotte (11): “Bij ons hebben we een grasveldje maar daar voetbalt mijn broertje in en nu is de lavendel die achter de goal stond helemaal kapot. En dat is vooral heel zielig voor onze kat, want die lag daar graag in.”

Ging alles volgens plan? Of zijn er dingen die jullie nu anders zouden doen?

Mehwish (11): “We hadden veel te kleine emmertjes. Want nu moesten we heel vaak op en neer naar de zandbak.”
Vince (11):: “Ik zou de volgende keer de tegels anders opstapelen. Nu was er één hele grote stapel en die had kunnen omvallen. Het was beter geweest om meerdere kleinere stapels te maken. Ik heb dat ook wel gezegd, maar er werd niet naar me geluisterd.”

Wat vinden jullie van het resultaat? Smaakt het naar meer?

Tess (6): “Ik vind het heel mooi geworden. Er staat lavendel in. Dat staat ook op mijn balkon thuis.”
Ryan (6): “Ik vind alle plantjes mooi.”
Silven (6): “Ik ook.”
Aster (directeur): “Er gaan zeker meer tegels gewipt worden. Er moet nog een laatste stukje voor het laatste lokaal en als het ‘heel’ blijft, want dat is spannend met al die spelende kinderen, dan kunnen we ook de stukjes bij de bomen wippen en groen planten.”

Deze inhoud is mede mogelijk gemaakt door Klaverblad Verzekeringen.

Ben je op zoek naar meer tips of inspiratie? Kijk bij onze overige artikelen!

Tegelteller

Gewipte tegels in 2024

Totaal gewipt
in alle jaren